خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

والد بسیار انتقادگر

  /**/

   

  من معتادم

  معتاد به برنامه طلوع، شبکه 4، هر روز صبح  .حتی وقتی کار پیدا کردم، بهشون گفتم که من از 9:30 به بعد میام، چون می خواستم صبحها طلوع رو ببینم (اما متاسفانه قبول نکردن(

  خلاصه، این چند روزه دوباره یه ذره سرم خلوت تر بود و دیرتر می اومدم سر کار. این بود که نشستم و طلوع رو دیدم. یه آقای دکتر روانشناسیه، فکر کنم دکتر بابایی زاد. درباره من کودک و من بالغ و من والد می گفت. جالب بود. برداشت من این بود:

  والد کسیه که درون آدم بهش امر و نهی می کنه و مرزها و باید و نبایدها رو براش تعیین می کنه. این والد هم از کودکی تو آدم شکل می گیره. از خیلی چیزها مثلا رفتار مادر و پدر با خودشون، با بچه، اجتماع و . . .

  دو نوع مشکل دار والد که توی این پست و پست بعدی می گم، والد بسیار انتقادگر و والد بسیار حمایتگر هستند.

  والد بسیار انتقادگر - این والد همیشه امر و نهی میکنه و دائم از شما ایراد می گیره. من تو همچین محیطی بودم. همبشه از کارام، لباس پوشیدنم، راه رفتنم، حرف زدنم، حتی غذا خوردنم ایراد می گرفتن. خلاصه این آدمها (از جمله من) والدشون هم همینجوریه. دائم ایراد می گیره. چارچوب های خاصی داره که اصلا حاضر نیست به هم بزندشون. من هم همین کار رو با "اون" می کردم. همش بهش گیر می دادم و حتی هنوز هم که مشکل رو فهمیدم، بعضی وقتها دست خودم نیست و ازش ایراد می گیرم، اما خیلی خیلی خیلی خیلی بهتر شدم.

  یه مشکل دیگه ای که این آدمهای با والد بسیار انتقادگر دارن (به نظر خودم و از تجربیاتم می گم!) اینه که همیشه اعتماد به نفس پایینی دارن و آماده ان که یکی ازشون ایراد بگیره. من خودم هنوز هم وقتی با یکی که حتی از نظر علمی و سنی و ... ازش بالاترم صحبت می کنم یا موضوعی رو ارائه می دم، آماده ام که یک عالم از من اشکال بگیره. من همیشه توی بحثها این شکلی وارد می شم   همیشه توی ارائه کار خودم مشکل دارم و وقتی که یکی شروع می کنه یه نکته ای رو درباره کارم بگه این شکلی می شم 


  این چیزها خیلی اذیتم می کنه.


   

  پ.ن: البته من اصلا مادرم رو گناهکار نمی دونم و اون رو یه فرشته می دونم. اون این کارهای اشتباه رو هم به خیال این که داره به من لطف می کنه و یه دختر خوب رو تحویل اجتماع می ده (!) انجام می داد.

   


  این مطلب تا کنون 8 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : والد ,خیلی ,ایراد ,مشکل ,گیره ,انتقادگر ,والد بسیار ,خیلی خیلی ,بسیار انتقادگر ,والد بسیار انتقادگر ,
  والد بسیار انتقادگر

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر